Відгуки, статті та матеріали про акцію та серіал
[an error occurred while processing the directive]Шановні колеги!
Акція «Єдина держава - спільна історія» і всеукраїнський показ серіалу "Собор на крові" викликали жвавий інтерес як пересічного глядача, так і засобів масової інформації. На цій сторінці ми публікуємо деякі статті, інтерв'ю, відгуки з різних регіонів України, які з дозволу авторів і видань (певна річ, із посиланням на них) можуть вільно передруковуватися разом із розміщеним на сайті ілюстративним матеріалом.
Вітаємо всіх, хто поділяє наше гасло: «ЗНАТИ, ЩОБ РОЗУМІТИ. ЗРОЗУМІТИ, ЩОБ ПОРОЗУМІТИСЯ».
Відгуки
Фото
Статті та інтерв'ю
-
Анфія Петровська, журналіст (Хмельницький).
«ЩО БУЛО, ТО БУЛО: І ДОБРО, І ЗЛО»
«…Ми досі схожі на малих дітей, яким показують пальчиком на дядечку з червоною зіркою на кашкеті і кажуть: "Він - хороший!, а отой з тризубом - він поганий!". Перевівши цей гуртик дітей через дорогу, знову тицяють пальцем: "Отой дядечко з тризубом - він хороший, а отой з зіркою - поганий". Плутанина різних іделогій, трактування історії під протилежні ідеї, це абсурд…»
-
Кость ПЕРЕМЫВКО, журналист (Донецк).
«Собор на вранье»
«…Непонятно, чем нынешней "элите" страны импонируют бандиты полувековой давности. Неужели способами радикального устранения противников (по-современному - конкурентов) или своей ориентацией на Запад (тогда там была фашистская Германия, сейчас там бушевская Америка)? Или своей хуторской ограниченностью и вышиванками (тот же шуцман Шухевич носил, практически не снимая). Тогда нам еще долго с телеэкранов будут вешать лапшу на уши в стиле "Собора на крови"…»
-
Евгений Косячков (ОБКОМ).
Фрагмент статьи "Ложь, фашизм и провокация как "три источника и три составные части"
«…Дело все в том, что "должное" сериалу ("Собор на крови" - ред.) Леонид Иванович "отдавал" в интервью украинскому СМИ, и, конечно же, не мог наговорить "лишнего". А о "широкой всеукраинской премьере" сериала, "воспевающего нацизм", товарищ Грач рассказывал уже российской публике. В зависимости от адресата он и пересказывает "сюжет"…»
-
Сергій Махун ("Дзеркало тижня").
«СОБОР НА КРОВІ»: хроніка на тлі геополітики
«…Унікальна документальна хроніка, вдале використання елементу детективу, подання матеріалу на тлі грандіозного конфлікту країн "західних демократій" та двох тоталітарних потуг - нацистського Рейху і сталінського Радянського Союзу (зі зміною партнерів-союзників) дозволяє осмислити події і підґрунтя вчинків лідерів національно-визвольного руху…»
-
Сергій Грабовський ("УкраЇнська правда").
«СОБОР НА КРОВІ» :політична вага недолугих анонсів
«…Некваліфікована і незграбна піар-компанія (яка розгорнута навколо "Собору на крові") здатна тільки поглибити роз'єднання регіонів України замість їхнього єднання і посилити нерозуміння складних повторів української історії замість їхнього спільного осмислення людьми різних політичних поглядів. Тим більше - під час виборчої кампанії…»
-
Аліна Мосендз (УНІАН).
«СОБОР НА КРОВІ» ЛІКУВАТИМЕ УКРАЇНУ ВІД ШИЗОФРЕНІЇ
«…За висловом філософа та історика Мирослава Поповича: "Коли країна має дві історії - це це схоже роздвоєння особистості. В психіатрії таке явище визначають діагнозом - шизофренія". "Ми на сьогоднішній день маємо шизофренію держави", - каже режисер Ігор Кобрин, - саме для її "лікування" було створено цей проект…»
-
Мирослав Попович, академік НАН України, директор Інституту філософії імені Г.С.Сковороди.
«ВЗЯТИ З МИНУЛОГО КРАЩЕ І ВІЧНЕ»:
«…Великий ключовий сенс я вбачаю у стислому гаслі, що міститься в назві всеукраїнської акції "Єдина держава - спільна історія". Не можна шматувати на власний розсуд минуле, відбираючи з нього лише те, що саме тобі і саме сьогодні до вподоби…» - Л. Грач, председатель Комитета по вопросам прав человека, национальных меньшинств и межнациональным отношениям, доктор исторических наук, профессор.
«НАМ НУЖНА СОБОРНОСТЬ, КОТОРАЯ ПОБЕДИТ НАЦИОНАЛИЗМ»:
«…Надо отдать должное создателям фильма "Собор на крови". Они собрали и привели большое число красноречивых свидетельств. Но их честность и последовательность, скорее всего, вопреки их собственному желанию, оказали плохую услугу идеологии украинского национализма. Фильм ясно демонстрирует её ограниченность и ущербность, показывая все этапы превращения реакционного течения в инструмент разрушения украинской культуры и государственности…»
-
Інтерв'ю з Станіславом Мойсеєвим, художнім керівником Київського академічного Молодого театру, Заслуженим діячем мистецтв України.
«МИ ПОВИННІ БУТИ РАЗОМ»:
«…Навряд чи "Собор на крові" зможе розхвилювати суспільство. Але він може виконати значну просвітницьку функцію. Я глибоко переконаний, що цей фільм має подивитися якомога ширша аудиторія українських глядачів, та й не тільки українських. Фільм обов'язково треба показати нашим близьким сусідам - росіянам, білорусам, бо їх уявлення про українську історію ще більш міфологізоване і викривлене…»
- Андрей Трубачев.
«ПРАВДА ВСЕГДА ОДНА»
«…Посмотреть "Собор на крови" просто обязан каждый гражданин этой страны, независимо от политических взглядов и геополитических предпочтений. Хотя бы для того, чтобы сформировать обоснованную точку зрения по вопросу…»
-
Інтерв'ю з Сергієм Олійником, кінорежисером і телепродюсером (Київ).
«ЦЕ ФІЛЬМ - ВЧИНОК»
«…Має існувати загальнодержавна програма, присвячена освіті і вихованню нації, але жодна з державних структур не піклується про це. Ті, хто мають владу, абсолютно не цікавляться національною культурою, і поки вони вирішують свої бізнесові проблеми, у нас в країні зростає втрачене покоління манкуртів, що не знає якого ми роду і чиї ми діти…»
-
Юрій Луканов.
ДО «СОБОРУ НА КРОВІ» ПОТРІБНА «ГАЛІМАЯ ПРОПАГАНДА»
«…Напрошується припущення, що виваженого, розрахованого на інтелектуалів підходу авторів «Собору на крові» замало на сьогодні. Існує потреба у створенні цілого інформаційного масиву, в якому значне місце посідала б - а що робити? - «галімая пропаганда…»