Документальний фільм «Україна. У пошуках себе»


1941

Кількість серій - 4
Хронометраж серії - 50 хвилин
Мова - російська
Виробництво - 2014 рік

Перша серія - «Розколота колиска»
Друга серія - «Біла пляма»
третя серія - «Козацька держава»
четверта серія - «Околиця цивілізації»«Історія імперій завжди відрізняється від історії її окремих частин. Історичний шлях східних слов'ян - це безперервна боротьба двох цивілізаційних виборів. З нашими східними сусідами ми розійшлися в XIII столітті, і відтоді поняття "народ", "держава", "нація" формувалися в абсолютно різних умовах. Чому так вийшло? Відповіді - в циклі "Україна. У пошуках себе"», - коментує документальний цикл режисер Ігор Кобрин.

Це перший телевізійний документальний цикл, який дає цілісне розуміння глибинних історичних процесів, які лягли в основу формування держави України з XIII і до початку XX століття

Авторський цикл складається з чотирьох серій, які описують окремі переломні етапи в історії України на шляху до європейського цивілізаційного вибору. Кожен період супроводжувався подіями, в результаті яких шляхи Європи і України розходилися в різні сторони, а Україна практично розпадалася на частини, йдеться в повідомленні каналу.

Перша серія циклу «Розколота колиска» розповість про розкол Київської Русі та утворення двох нових держав - Литовсько-Руської і Московської. Другий фільм «Біла пляма» розкаже, як розвивалися ці країни в ХV столітті.

У третьому фільмі «Козацька держава» глядачі дізнаються історію створення Речі Посполитої, а також причини її розпаду. Останню серія циклу «Околиця цивілізації» присвячено історії формування першої української держави в 1918 році.

«Історія імперій завжди відрізняється від історії її окремих частин. Історичний шлях східних слов'ян - це безперервна боротьба двох цивілізаційних виборів. З нашими східними сусідами ми розійшлися в XIII столітті, і відтоді поняття "народ", "держава", "нація" формувалися в абсолютно різних умовах. Чому так вийшло? Відповіді - в циклі "Україна. У пошуках себе"», - коментує документальний цикл режисер Ігор Кобрин.

Документальний цикл Ігоря Кобрина намагається дати відповіді на запитання: чи є в історичному минулому України те, що обумовило останні події, що відбуваються в країні; чи можна передбачити подальший розвиток ситуації на підставі уроків минулого; наскільки погляд в глибину століть допоможе українцям зрозуміти себе і один одного, свої історичні корені і свої взаємини з сусідами.